Jak wypłacać zarobione pieniądze

przez |

Jak wypłacać zarobione pieniądze

Wszystkie zyski, jakie uda nam się osiągnąć dzięki e-zarabianiu, trzeba jeszcze z danego serwisu jakoś wypłacić. Każdy program preferuje określone metody, pozostaje więc pytanie – jak wypłacać zarobione pieniądze.

Tutaj dochodzi jeszcze kwestia, czy działamy w rodzimej firmie czy na portalach zagranicznych. Jeżeli zarabiamy poprzez np. polski panel ankietowy, wypłatę będziemy mogli zlecić prawdopodobnie na konto bankowe.

Inna sprawa jest natomiast wtedy, kiedy spieniężamy na zagranicznych portalach. Te zwykle nie oferują bowiem możliwości przelewu na rachunek w banku. Pozostają zatem popularne e-procesory płatności.

Jak wypłacać zarobione pieniądze przez e-portmonetki

Takie rozwiązanie jest bardzo często stosowane ze względu na uniwersalność.

Większość najpopularniejszych e-walletów jest akceptowana w praktycznie każdym kraju na świecie, więc jest to spore udogodnienie dla samego właściciela serwisu zarobkowego.

Najpopularniejszymi procesorami płatniczymi są Skrill oraz PayPal. Przez wiele lat prym wiódł ten drugi, jednak w ostatnim czasie zaczął ograniczać współpracę z serwisami, działającymi w szeroko rozumianym e-biznesie.

Na czoło wysunął się więc Skrill, który ma w Polsce kilkaset tysięcy klientów. Dużym udogodnieniem jest możliwość wyrobienia karty MasterCard Skrill, którą można “normalnie” płacić czy podejmować gotówkę z bankomatów.

Z kolei na korzyść PayPala przemawiają darmowe przelewy na konto bankowe.

Mniej popularnymi procesorami są również np. Solid Trust Pay, Neteller czy Perfect Money.

Wśród Internautów popularne są także wymiany środków zgromadzonych na obu procesorach. Do “dealów” najczęściej dochodzi wśród użytkowników forów dot. zarabiania online.

Pieniądze można zamienić również na zagranicznych giełdach, chociaż w tym przypadku trzeba liczyć się ze sporą marżą.

Jak wypłacać zarobione pieniądze na portfele kryptowalutowe i konta bankowe

Portfele kryptowalutowe i konta bankowe

Alternatywą dla ww. procesorów mogą być jeszcze portfele na kryptowaluty. Warunkiem jest tutaj oczywiście możliwość zarabiania w krypto lub zamienienia standardowych jednostek na kryptowalutę.

Coraz więcej serwisów zarobkowych udostępnia taką możliwość, a jeśli dodamy, że e-wallety są w większości bezpłatne – może to być bardzo opłacalne rozwiązanie.

Potencjalnym minusem może tu być z kolei mniejsza stabilność w wartości poszczególnych rodzajów kryptowaluty. Dlatego żeby cały interes miał sens, trzeba się chociaż trochę orientować w tym rynku.

Stosunkowo najbardziej wygodnym sposobem na podjęcie zarobków,  jest dla użytkownika wypłata bezpośrednio na rachunek bankowy.

Niestety z taką możliwością spotkamy się przeważnie tylko w rodzimych serwisach zarobkowych. Dotyczy to przede wszystkim działalności, umożliwiającej zarabianie na ankietach internetowych.

Praktycznie każdy z czołowych paneli badawczych oferuje taki sposób wypłaty zarobków i nie pobiera z tego tytułu żadnych prowizji.

A jeżeli posiadamy do tego darmowe konto w banku, możemy tutaj mówić o czystym zysku, ponieważ zarobki z serwisów ankietowych są traktowane jako nagrody i tym samym nie podlegają opodatkowaniu.

Jeżeli chodzi o serwisy zagraniczne, z możliwością przelewu bezpośrednio na ROR spotkamy się bardzo rzadko. Tutaj trzeba po prostu korzystać z innych metod.