Zarabianie na grach

przez |

Zarabianie na grach

Gry to nie tylko jedna z najbardziej popularnych rozrywek, ale również sposób na dodatkowy zarobek. Zarabianie na grach z pewnością jest przyjemne, natomiast jeśli chodzi o zyski to ciężko je przewidzieć, bo są one bardzo różne.

Jedni zarobią kilkanaście złotych, a inni kilka tysięcy. Poniżej przedstawiamy 4 najlepsze metody zarabiania na grach.

1. Zarabianie na grach – nagrywanie filmów z gier

Chyba najpopularniejszy sposób zarabiania na grach robi to cała masa osób na YT. Zarabianie – bardzo różne, niektórzy na jednym filmie zarobią tyle co inni w rok na kilkudziesięciu filmach.

Najważniejsza jest popularność filmu i nie koniecznie musi być to YT może to być inna platforma np. Dtube.

2. Sprzedaż przedmiotów z gry i pomoc innym graczom

Zarabianie w ten sposób w Polsce nie jest zbyt popularne, ale są kraje jak Japonia, gdzie ludzie się z tego utrzymują.

Sposób bardzo prosty w swym założeniu. Są gry w których jedni radzą sobie lepiej od drugich, wówczas ci którzy radzą sobie lepiej sprzedają różne przedmioty, ulepszacze, a nawet całe konta i w ten sposób zarabiają.

Jednak najpopularniejsze jest sprzedawanie wirtualnej waluty z określonej gry. Kolejnym sposobem jest udzielanie pomocy innym graczom w samej grze.

Za pieniądze można pomóc komuś wyekspić postać, wykonać trudne zadanie czy pokonać bossa.

3. Polecanie gier

Tutaj podzieliłbym to na dwa sposoby zarabiania. Można wyszukać grę na własną rękę, która posiada reflink, wówczas zarabianie będzie uzależnione od tego ile osób zarejestruje się w grze z naszego reflinka.

Jest kilka stron, które oferują gry z reflinkami, więc nie powinno być problemu z ich znalezieniem. Drugi sposób przeznaczony raczej dla bardziej popularnych blogów/kanałów.

Producenci gier sami się zgłaszają i proponują określone wynagrodzenie za promocje gry. Niezależnie od metody zarabianie pieniędzy w ten sposób raczej należy do tych przyjemnych.

4. Zarabianie na grach – e-sport

E-sport, czyli rozrywka elektroniczna na światowym poziomie.

Ten sposób jest przeznaczony dla prawdziwych mistrzów z określonej gry, którzy biorą udział w zawodach, turniejach i zarabiają na tym pieniądze.

Są to sportowcy, tyle że wirtualni, chociaż daleko im do zarobków niektórych sportowców.

Więcej aktualnych informacji ze światka e-sportu, można znaleźć na specjalnej branżowej stronie https://esportmania.pl/

Czy zarabianie na grach jest możliwe

Zarabianie na grach – podsumowanie

Oczywiście wyżej wymienione przykłady zarabiania na grach nie zagwarantują nikomu pewnego zysku. Rozwój technologiczny pozwala czerpać z takiej działalności zyski, i na tym poletku jest już spora konkurencja.

Trzeba sporo determinacji i samodyscypliny aby zaistnieć w tej branży, i dołączyć do grona osób, dla których takie zajęcia są już właściwie etatową pracą.

Sprawdź również, czym jest praca zdalna w domu i czy Ty także możesz ją wykonywać.